Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 już niebawem. Jakie są kluczowe wyzwania i strategie ekorozwoju?

Świadomość ekologiczna w sferze biznesowej dynamicznie wzrasta. W obliczu nowych wyzwań związanych z problematyką środowiskową coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega konieczność podejmowania proekologicznych działań. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa przemyślana strategia. Możliwość zapoznania się z opiniami na ten temat pojawi się na nadchodzącym Szczycie Klimatycznym TOGETAIR 2024. Dwudniowa konferencja odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w Warszawie.

- TOGETAIR to platforma porozumienia, wymiany idei i współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz wspierania celów zrównoważonego rozwoju - wskazują organizatorzy Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, czyli Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei. Jak podkreślają, chcą łączyć zamiast dzielić, dbać o klimat i środowisko oraz współpracować dla lepszej przyszłości. 

Tegoroczny, jubileuszowy TOGETAIR został objęty patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To już piąta edycja tego wydarzenia. Ponowie spotkają się na nim liderzy biznesu, przedstawiciele administracji, organizacji pozarządowych i naukowcy. Na wydarzeniu będą organizacje międzynarodowe takie jak agenda ONZ UNEP/GRID, Europejski Bank Inwestycyjny, Parlament Europejski oraz Ambasada USA.

Reklama

Nadchodzącej edycji TOGETAIR 2024 towarzyszyć będzie niezwykła oprawa. Szczyt odbędzie się w tym roku w wyjątkowym miejscu - imponującej przestrzeni Varso Place oraz Varso Tower w Warszawie, który jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

"Razem, ku przyszłości". Kluczowe zagadnienia sceny BUSINESS CONNECT

- Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 to już piąta okazja do promowania współpracy między firmami w zakresie ekologicznych innowacji oraz strategii zrównoważonego rozwoju - wskazują organizatorzy wydarzenia. Jak dodają, ten aspekt ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorców i przedstawicieli świata biznesu, którzy mogą połączyć siły we wspólnym działaniu na rzecz klimatu i środowiska. Areną wymiany myśli oraz doświadczeń na tle biznesowym stanie się BUSINESS CONNECT - jedna z trzech scen tematycznych zbliżającego się wydarzenia.

Jego pierwszy będzie okazją do podjęcia debaty na temat społecznego, gospodarczego i klimatycznego bilansu Polski w UE. Scena BUSINESS CONNECT poruszy także kwestie związane z nowoczesnymi kulturami organizacyjnymi i metodami finansowania zrównoważonego rozwoju. Eksperckie grono poświęci również swoją uwagę nowym technologiom, które łączą biznes i działanie na rzecz środowiska w jedną, spójną strategię - automatyzacji, cyfrowej transformacji i zaawansowanym rozwiązaniom chmurowym dla firm.

Drugiego dnia uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dołączyć do panelu politycznego na temat neutralności klimatycznej i nowych technologii jako szans na zbudowanie przewagi kraju na arenie międzynarodowej. Poruszone także zostaną istotne kwestie dotyczące modeli rynków energii oraz ratingu i ocen pozafinansowych przedsiębiorstw kontekście ESG. Przedstawiciele ze świata biznesu podejmą także temat wodoru, biogazu i biometanu jako nowych rozwiązań dla przemysłu energetycznego. Nie zabraknie również miejsca na dyskusje związane z rolą nowych technologii w służbie długowieczności oraz debaty na temat oszczędzania energii i smart grid.

Eksperckie głosy w służbie poprawy klimatu i ochrony środowiska

Dwudniowe wydarzenie uświetnią także prelekcje, które staną się doskonałą okazją do ukazania nowych eksperckich perspektyw. Zaproszeni goście będą mogli dołączyć także do otwartych okrągłych stołów. Będą przy nich toczyć się dyskusje skupione na najgorętszych, poruszanych podczas wydarzenia kwestiach. Podobnie jak w przypadku ubiegłorocznej edycji, także w tym roku zaproszeni goście zasiądą na "gorących krzesłach", aby podzielić się swoimi rekomendacjami, spostrzeżeniami i dobrymi praktykami biznesowymi.

- Wspólne działanie i okazja do połączenia polskich i międzynarodowych podmiotów to szansa dla środowiska. Inicjatywa, jaką jest Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024, niesie ze sobą potencjał ogromnej zmiany, która może korzystnie wpłynąć na kluczowe obszary - europejską i krajową gospodarkę oraz społeczeństwo, zbliżając je do celu, jakim jest stabilny, zrównoważony i bezpieczny rozwój - podsumowują organizatorzy wydarzenia.

Więcej informacji na temat Szczytu znajduje się na stronie https://togetair.eu/ .Bilety na to wydarzenie są bezpłatne, a rejestracja jest otwarta. Zapoznać się z programem i zarejestrować się można przez stronę: http://event.togetair.eu/registration.  

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: klimat | transformacja energetyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »